Výklad tarotových karet - Mirka

O kartách

Základní tarotové karty se skládají ze 78 ks karet, z nichž každá má svůj vlastní, jedinečný význam. K dispozici je 22 karet tzv. Velké arkány, 16 Dvorních karet a 40 karet Malé arkány, která je rozdělena, stejně jako Dvorní karty, do čtyřech skupin podle filozofie čtyř přírodních elementů. Jde o hole, poháry, meče a pentakly (někdy také mince nebo disky). Pentakly jsou zástupcem prvku "země", meče jsou zástupcem prvku "vzduch", poháry jsou zástupcem prvku "voda" a hole jsou zástupcem prvku "oheň". Velká arkána je pro lepší orientaci označena římskými číslicemi, Dvorní karty žádné číselné označení nemají a Malá arkána je značena číslicemi arabskými.

Každá z tarotových karet má svůj vlastní význam. Spolu s ostatními kartami pomáhají mentorovi interpretovat a pochopit je při výkladu jako celek - v širších souvislostech. Otázky na neexistující, či klientem záměrně zmanipulované skutečnosti, vedou pouze ke zmatečnému výkladu. Z tohoto důvodu, prosím, při schůzkách tyto otázky nepokládejte. Četba tarotových karet vyžaduje dlouholeté zkušenosti a hluboké porozumění tarotu. Každá kartářka, či kartář, interpretuje význam tarotových karet svým vlastním, jedinečným způsobem.

Pokud toužíte nahlédnout do tarotových karet hlouběji, doporučuji zejména studium příslušné literatury, poradu se zkušenějšími kolegy, případně se zúčastnit kurzu výkladu karet (nejlepší je kombinace všech způsobů současně).

Nicméně, pokud nebudete mít "dar od boha" - tj. vrozené nadání k výkladu karet, sebelepší literatura, či kurzy nepomohou. ;-)